World of Warships

Grafika
3.5
Przyjemność z grania
4.5
Handling
2.5
Społeczność
4.5
Ogólny
3.5

World of Warships – otwórz ogień, marynarzu!

Strzelanka z udziałem okrętów wojennych – po tym, jak zwycięsko zniszczyliśmy niezliczone brygady pancerne i eskadry lotnicze w World of Tanks i World of Warplanes, było jedynie kwestią czasu, nim Wargaming pojawi się z kolejną i jeszcze większą i bombastyczniejszą strzelanką akcji. Oczywiście wykorzystaliśmy od razu tę okazję i przetestowaliśmy najnowszą free-to-play strzelankę akcji World of Warships od Wargaming.net. Zaokrętowaliśmy i oto nasz dziennik okrętowy.

Oficjalny trailer World of Warships

Graj za darmo!

Zasady gry

W World of Warships przejmujecie kontrolę nad najbardziej znanymi okrętami wojennymi ostatniego stulecia i z okresu II wojny światowej. Wasza przygoda rozpoczyna się na tier 1, najniższej randze spośród okrętów wojennych. Poprzez udział w różnych bitwach morskich i po zdobyciu pierwszego zwycięstwa zostaniecie dosyć szybko wynagrodzeni pieniędzmi i doświadczeniem. Obie rzeczy mogą zostać wykorzystane nie tylko na kupno nowych komponentów dla własnego okrętu, lecz również w celu odblokowania nowej klasy czy nowego tiera okrętów wojennych. Kroku po kroku wspinacie się w ten sposób na sam szczyt i zdobywacie potrzebną moc ogniową, by móc zatopić najsilniejszych przeciwników.

Dziesiątki okrętów wojennych do wyboru:

Aktualnie możecie wybrać pomiędzy dwoma i pół nacjami. Dlaczego dwoma i pół? Macie możliwość wyboru pomiędzy wieloma amerykańskimi i japońskimi okrętami wojennymi i całkiem niedawno zostały udostępnione również okręty rosyjskie. Kolejne zostaną prawdopodobnie wkrótce również udostępnione. Szczególnie z uwagi na to, że rozwój World of Tanks i World of Warplanes przebiegał podobnie. Ponieważ jednak World of Warships posiada dotychczas ponad 70 okrętów, można się domyślać, jakich rozmiarów nabierze ta gra.

Zamiłowanie do szczegółu i historii:

Wspomniane wyżej okręty można przyporządkować czterem różnym klasom: lotniskowcom, pancernikom, krążownikom i niszczycielom. Każda z tych klas odgrywa krytyczne role na polu walki i posiada swoje mocne i słabe strony. Aby je przedstawić, należy kliknąć na odpowiedni okręt w celu otrzymania całego widoku. To, ile dany okręt jest w stanie wytrzymać, jak łatwo można go odkryć czy też dane na temat jego mocy ogniowej dają nam już na samym początku wrażenie, czy owy statek pasuje do naszego osobistego stylu gry. W przypadku samych okrętów zwrócono również uwagę na sporą ilość szczegółów. Modele zostały stworzone z zamiłowaniem do detali tak jak maszyneria wojenna stworzona przez Wargaming.net w World of Tanks i World of Warplanes.

Niezakłócony przebieg gry:

Spodobało nam się umieszczenie tego olbrzyma ze stali w samej mechanice gry. Podczas gdy większymi okrętami nie jest oczywiście tak łatwo manewrować, kompensują one tę wadę swoimi większymi działami. Lotniskowce i pancerniki są pod tym względem niedoścignione, mogą znaleźć się jednak w opresji, kiedy zwinne niszczyciele znajdą się w ich pobliżu. Zadaniem drużyny jest to, aby do tego nie doszło, a poprzez zręczne przydzielenie ról oraz mocnych i słabych stron pojedynczych statków, programiści zatroszczyli się o to, aby mechanika gry nie przeistoczyła się w samowolny ostrzał.

Cechy World of Warships

  • Strzelanka akcji free-to-play: zaloguj się poprzez kliknięcie na przycisk, ściągnij clienta i gotowe. World of Warships jest grą całkowicie darmową.
  • Dziesiątki okrętów wojennych: wybierzcie swój ulubiony okręt waszej ulubionej frakcji i korzystajcie z nieustannie powiększającego się wyboru okrętów wojennych.
  • Zamiłowanie do szczegółu: historycznie zachowane designs oraz liczne szczegóły są oczywistym składnikiem World of Warships.
  • Niezakłócony przebieg gry: pomimo wielu szczegółów oraz obszernej grafiki w World of Warships gra się płynnie nawet w przypadku wielu graczy.
  • Taktyczna praca zespołowa: każdy okręt ma swoją funkcję i odgrywa krytyczne role na polach walki i w pracy zespołowej w wielkich bitwach wielograczowych.

Graj za darmo!

Podsumowanie World of Warships

Nowiuśka i bezpłatna strzelanka akcji z udziałem okrętów wojennych World of Warships ponownie przekroczyła nasze oczekiwania. Graliśmy już w World of Tanks i World of Warplanes i mieliśmy przez to ogólne wyobrażenie tego, co nas będzie oczekiwać i czego my możemy oczekiwać. Pod tym względem również World of Warships spełnia wysokie standardy Wargaming.net. Grafika jest wyśmienita, okręty posiadają wiele szczegółów i pomimo swoich wymiarów dają się bezproblemowo sterować poprzez morza świata. Wargaming.net udało się w ciągu ostatnich lat wspiąć się na sam szczyt programistów symulacji maszynerii wojennych i zważywszy na World of Warships powinno dla każdego być oczywiste, dlaczego tak jest.

Zdjęcia World of Warships

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*