World of Tanks

Grafika
4
Przyjemność z grania
4.5
Handling
3
Społeczność
5
Ogólny
4

World of Tanks– ruszyć do akcji, znaleźć przeciwnika i go

Taktyczna strzelanka z perspektywy trzeciej osoby–aż do trzydziestu graczy strzelających do siebie z czołgów? To może tylko sprawiać radość. Czy teoria sprawdza się również w praktyce w bezpłatnej strzelance z czołgami World of Tanks, możecie teraz przeczytać w naszym teście.

Oficjalny trailer World of Tanks

Graj za darmo!

Opis gry World of Tanks

W bezpłatnej taktycznej strzelance z perspektywy trzeciej osoby World od Tanks gracz wbija się jako członek drużyny liczącej do 15 osób w naładowane akcją pancerne bitwy. Co tutaj dokładnie jest oferowane graczowi, pokażemy wam na przykładzie najważniejszych cech gry:

A dzisiajmożetak model radziecki?

Nawet prawdziwi znawcy czołgów nie muszą się martwić, że nie znajdą pasującego modelu w World of Tanks. Przed każdą partią można tu wybrać spośród przeszło 300 pojazdów z Chin, Niemiec, Francji, ZSRR, Wielkiej Brytanii, Japonii i USA. Decydują tutaj nie tylko walory optyczne, lecz także zdolność do walki. Dlatego też na zwiady najlepiej nadają się lekkie czołgi, gdyż tylko one mogą szybko i skutecznie ustalić pozycje wrogadzięki swojej prędkości. Współrzędne są podawane reszcie załogi i mogą być decydujące dla gry. Należy jednak w miarę możliwości unikać sytuacji, gdzie znajdziecie się pod ostrzałem, gdyż lekkie opancerzenie nie wytrzyma tego zbyt długo! Aby wyeliminować wrogie czołgi z daleka, do dyspozycji gracza stoją znacznie efektywniejsze modele. Czołgi myśliwskie potrafią dzięki swoim potężnym działom ostrzelać przeciwnika z dużej odległości i posiadają do tego szczególnie twarde opancerzenie przednie. Należy unikać jednak większych pogoni, gdyż czołgi myśliwskie są bardzo wolne!

Najsłabsze są definitywnie jednostki artylerii, które mogą zostać zlikwidowane nawet poprzez jeden jedyny strzał. Przetrwanie artylerii jest mimo tego bardzo ważne, by mogła ona asekurować czołgi na froncie. Podobnie jak czołgi myśliwskie, mogą one wziąć przeciwnika pod ostrzał z dużej odległości i wyrządzają przy tym znaczne szkody. Motto brzmi zatem: pozostać w miarę możliwości w ukryciu i działać w tle!

Strzelać: Tak!- Taktyka: Oooootak!

W World of Tanks można szybko zauważyć, że taktyka jest połową sukcesu. Mimo tego, że rozgrywki w 4 trybach gry Bitwie standardowej, Boju spotkaniowym, Bitwie historycznej i Szturmie rozpoczynają się zawsze tak samo, trzeba zawsze na nowo przystosować się do danej sytuacji. W ten sposób w przypadku jednej mapy z cennymi pozycjami może być decydujące, by możliwie szybko i agresywnie zająć jej pozycje. Jeśli zaś nie istnieje wiele możliwości osłony, korzystne może być wpuszczenie przeciwnika i osaczenie go następnie na otwartym polu. Praca zespołowa jest tutaj alfą i omegą.

Regularne aktualizacje

Ten, kto wyposaża swoją grę w tak ogromny kontyngent pojazdów, posiada  oczywiście nieustanny problem z wymaganą równowagą. Czołgi artylerii sprawiały przynajmniej wrażenie zbyt potężnych w momencie ukazania się World of Tanks. Operatorzy bezpłatnej strzelanki z perspektywy trzeciej osoby optymalizują swoją grę nieustannie przy pomocy bardzo częstych patch’ów. Przy tym dodawane sąnie tylko coraz to nowe czołgi, jak np. w dużym China Patch 8.2, lecz takżedostępne w grze czołgi doprowadzane są do perfekcji. Rzadkością jest takie nieustanne ulepszanie i rozwijanie gry, a końca tego jeszcze nie widać.

Gigantyczna wspólnota

World of Tanks jest grą tak uwielbianą, że zasłużyła ona sobie nawet na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa: największa liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO(190.541), przy czym rekord ten został od tego momentu wielokrotnie pobity przez samą grę World of Tanks.

W jednym z patch’ów dodano długo oczekiwany tryb Wojny Klanów, w którym jako gracz można dołączyć się do jednego z klanów w World of Tanks i zdobywać krok po kroku mapę. Szczególnie ważne są sojusze z innymi mocnymi klanami, gdyż poprzez zwycięstwa w bitwach zapewnia się sobie stały dochód w postaci złota.

Cechy World of Tanks

  • Ogromny wybór czołgów:wybierz spośród ponad 300 różnych czołgów swojego osobistego faworyta i zamieszaj w ten sposób na polu walki
  • Taktyczna głębia:znajdź wraz z twoimi 14 kolegami z drużyny w każdej partii odpowiednią taktykę, aby pokonać twoich przeciwników
  • Ulepszenia poprzez regularne aktualizacje: doznaj gry, która dzięki regularnym aktualizacjom nieustannie zyskuje na swojej wielkości i głębi gry
  • Gigantyczna wspólnota:zostań częścią milionowej wspólnoty, której udało się dokonać wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa
  • Wojny Klanów:wstąp do klanu i zwiększ swój dochód złota poprzez zdobycie wrogich obszarów innych klanów

Graj za darmo!

Podsumowanie World of Tanks

Pomysł na grę, opierający się na tym, że 30 czołgów ruszy na siebie i zacznie do siebie strzelać, brzmi na początku nieco banalnie. Bezpłatnej strzelance z perspektywy trzeciej osoby World of Tanks udało się jednak stworzyć mieszankę taktycznej głębi z realizmem, która zachwyca także na dłuższą metę. Przede wszystkim zamiłowanie do szczegółu w ponad 300 oryginalnych czołgach historii współczesnej wzbudza ochotę, by przetestować coraz to nowy wehikuł, a nieodzowne taktyczne manewry na lądzie gwarantują brak nudy, nawet przy 300. partii. Przetestujcie to koniecznie!

Zdjęcia World of Tanks

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*