Tribal Wars 2

Grafika
4
Przyjemność z grania
5
Handling
3
Społeczność
5
Ogólny
4

Plemiona 2 – Klasyk powrócił….i to lepszy niż kiedykolwiek!

Strategia i symulacja rozbudowy  – Radujcie się drodzy przyjaciele, bo mam dobrą nowinę do przekazania: klasyk powrócił i to przy dźwiękach fanfar! Kto zna strategiczną grę przeglądarkową Plemiona, ten wprost pokocha jej nowo powstałą kontynuację. Zanurz się w średniowiecznej scenerii  i zostań panem całego wszechświata. Masz jeszcze wątpliwości? To przeczytaj naszą ekskluzywną recenzję…..

Oficjalny Trailer Plemiona 2


Graj za darmo!

Opis gry „Plemiona 2“

Darmowa gra przeglądarkowa Plemiona 2 przeniesie Cię do średniowiecza. W Plemionach 2, tak jak w przypadku jej słynnych poprzedników Twoje zadanie polegać będzie na zbudowaniu wspaniałego królestwa, jego obronie i rozwoju. Brzmi jak nieaktualny staroć? Ale w nowiusieńkim wydaniu czeka na Ciebie coś więcej. Przeczytaj sam…

Ciężka praca

W Plemionach 2 gracz rozpoczyna z małą osadą, którą ciężką pracą rozbudowuje w fortecę nie do zdobycia. Aby zdobyć wszystkie z 17 dostępnych budynków trzeba wciąż rozbudowywać i ulepszać kwaterę główną. Stopniowo można odblokowywać kolejne budynki i je rozbudowywać. W każdym budynku jest do zdobycia 30 poziomów, co uda się jedynie przy sprytnym użyciu surowców. Dodatkowo możliwe jest przeprowadzenie w niektórych budowlach określonych badań, dzięki którym zdobywa się punkty bonusowe.

Miecze w górę!

W myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, w grze nie może zabraknąć porządnej armii. Poprzez rozbudowę baraków można zrekrutować do 12 różnych jednostek. Z ich pomocą gracz może w trybie PvE (ang. gracz kontra środowisko)  pokazać barbarzyńcom, gdzie ich miejsce i szturmem opanować mapę. Strategia jest tu znowu istotą walki, ponieważ w grze występują zarówno ofensywne jak i defensywne jednostki, których należy używać z taktycznym wyczuciem. Wsparciem dla gracza może być jednostka specjalna, Paladyn (Rycerz). Ten niezwykle potężny wojownik może pojawić się tylko raz w całej armii. I jeśli zginie w walce, można powołać go na nowo. Walcząc i wygrywając bitwy Paladyn może zbierać punkty doświadczenia i wymieniać je na określone przedmioty wyposażenia. Dzięki temu staje się jeszcze silniejszy i stanowi cenną broń w każdej armii. Mały trik ułatwiający ataki. W miejscu zbiórki gracz może dowolnie skomponować swoją armię i zapisać te ustawienia, tak by jednym kliknięciem móc wysłać swoje zastępy na podboje.

Dużo do odkrycia

Plemiona 2 mają do zaoferowania dużo więcej. Ponad 50 questów i misji oraz czekające gracza sukcesy pozwolą cieszyć się grą nawet „starym wyjadaczom“. Pomyślano jednak także o nowych graczach, gdyż system walk zbudowany jest sprawiedliwie. Morale zmniejsza siłę uderzenia atakujących jednostek, jeżeli różnica punktów u obu graczy jest zbyt duża. W ten sposób szansę obrony przed potężnymi przeciwnikami mają również słabsze osady. Bonus nocny pozwala na spokojny sen, ponieważ między północą a 8 rano wszystkie defensywne jednostki otrzymują bonus o wartości 100%, a nocni goście muszą czekać przed bramami. Opłacalne może też okazać się przyłączenie do dużego plemienia. Współpraca umożliwia bowiem graczom wspieranie się wzajemnie surowcami i jednostkami. Kto chce być koniecznie lepszy od innych, może biorąc udział w questach i misjach zdobyć wspomagacze oraz jednostki. Pomagają one w dalszej rozbudowie osady, handlu z innymi graczami i walce lub obronie.

Wszystko ma swój koniec…?

Punktem kulminacyjnym w Plemionach 2 jest oczywiście zdobycie tytułu Króla Świata. Z tej okazji odbywa się wyjątkowy event, zamykający rozgrywkę na danym świecie. Zaraz po rozpoczęciu eventu, dla wszystkich graczy dostępny jest nowy budynek: „twierdza”. Wraz ze swoimi 30 poziomami będzie on kluczem do zdobycia korony. Wymagający dużo surowców jest prawdziwym wyzwaniem. Graczowi, który osiągnie 10 poziom, przypada tytuł Króla Świata. Można go jednak szybko stracić, gdy inny gracz przebije go pod względem ulepszeń. Pierwszy gracz, który osiągnie 30 poziom, staje się „Wiecznym Królem”, nie traci nigdy tego tytułu i otrzymuje wspaniałe bonusy. Na tym kończy się królewski event. Ale nie martw się: świat dalej istnieje i nadaje się do gry. Komu to nie wystarcza, może dodatkowo na niezliczonych równoległych światach dążyć do zdobycia nowego królestwa.

Funkcje i zalety gry Plemiona 2

  • Stwórz własne imperium: 17 budynków, każdy z 30 poziomami i dodatkowymi badaniami oraz 13 różnych jednostek  i możliwe „ataki na jedno kliknięcie”
  • Długa przyjemność z gry: ponad 50 questów i misji, sukcesy, wyróżnienia i przedmioty dla Twojego Paladyna
  • Spokojna noc: bonus nocny wynosi 100% punktów obronnych dla jednostek defensywnych i gwarantuje spokojny sen
  • Koniec gry: zostań w królewskim evencie Królem Świata i zapewnij sobie wspaniałe bonusy oraz  pożądany tytuł „Wiecznego Króla“
  • Jeden świat to za mało: graj w różnych światach oraz trybach i stwórz własne niepokonane królestwo

Graj za darmo!

Podsumowanie„Plemiona  2“

Bezpłatna gra przeglądarkowa Plemiona 2 jest godnym następcą klasyka. Dobrze znany i lubiany system gry został ulepszony i  unowocześniony. Największa różnica między Plemionami 2 a ich poprzednikiem to zmieniona grafika. Dzięki szczegółowej i uroczej optyce 2,5D gra świeci nowym blaskiem. W ten sposób przyjemność z grania nigdy się nie kończy. Trzeba to przeżyć! A więc na co czekasz? Opanuj świat i zostań Królem!

Zdjęcia Tribal Wars 2

Kommentare zu Tribal Wars 2

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*