Tentlan

Grafika
3
Przyjemność z grania
3.5
Handling
4
Społeczność
4
Ogólny
3.5

Tentlan – panowanie jak za starych Majów!

Strategiczna gra przeglądarkowa – cywilizacja Majów przeżywała okres rozkwitu na długo przed przybyciem pierwszych Europejczyków. Bezpłatna gra przeglądarkowa Tentlan przenosi gracza dokładnie w tę złotą erę Majów! Jako przywódca musisz czuwać nad swoim ludem i zbudować własne imperium.

Oficjalny trailer Tentlan

Graj za darmo!

Zasady gry Tentlan

Aby rozpocząć zabawę z tą bezpłatną grą na przeglądarkę, musicie założyć konto. Jak tylko to załatwicie, zostajecie przeniesieni na plac budowy własnego miasta. Gdybyście czuli się nieswojo dowodząc osadą Majów, pomocą służyć Wam będzie doradczyni o imieniu Itzel! Wyjaśni wszystkie podstawowe mechanizmy i zadba o to, aby nikt nie stracił orientacji. Ze wsparciem Itzel rozdajecie poddanym pierwsze zlecenia budowlane i dbacie o zabezpieczenie surowców. Gdy macie już dość kamienia wapiennego i obsydianu w magazynach, możecie zlecić budowę kolejnych budynków. Przyglądajcie się, jak Wasze miasto staje się coraz większe i potężniejsze!

Prawdziwe życie Majów:

Producenci Tentlan zadali sobie naprawdę mnóstwo trudu, aby stworzyć klimatyczną grę przeglądarkową. Wszystkie budowle i jednostki zachowane są w stylu typowym dla Majów, a wynikiem tego jest bogaty w szczegóły świat 2D!  Budujcie ogromne, typowe dla Majów, piramidy schodkowe lub stwórzcie potężne wojsko z Jaguarów i Orłów. Wasi poddani będą żywić się głównie kukurydzą i kakao. Majowie byli znani ze swej ogromnej wiedzy o wszechświecie i astronomii. Dlatego w obserwatorium najmądrzejsze głowy Waszego imperium będą odkrywać najnowsze zdobycze technologii.

System badań:

Jak już wspominaliśmy Majowie uwielbiali obserwować gwiazdy i zdobyli w ten sposób ogromną wiedzę o wszechświecie. W Tentlan szybko zbudujecie obserwatorium i będziecie pilnie zgłębiać nowe technologie. Czy to najnowsze zdobycze medycyny, astronomii czy inżynierii – owocne badania są nagradzane wieloma nowymi budowlami i jednostkami! Do badań potrzebne jest Wam jedzenie. Warto zatem zawsze mieć pod kontrolą produkcję żywności, bo głodni  badacze nie będą w stanie owocnie pracować!

Magiczne rytuały:

W Tentlan macie możliwość przy pomocy tajemniczych rytuałów przeciągnąć bogów na swoją stronę. I tak przykładowo jesteście w stanie wpływać na pory roku i zapewnić sobie wyjątkowo długie lato. Ma to tę ogromną zaletę, że możecie wówczas zebrać bardzo dużo kukurydzy i wypełnić  spiżarnie po brzegi. A gdybyście zostali oblężeni, możecie rozważyć poproszenie o wyjątkowo ciężką zimę i przyglądać się, jak Wasi wrogowie zamarzają. Poza rytuałami jest także możliwość otrzymania specjalnych błogosławieństw. Zapewniają one Wam i Waszemu imperium przez pewien czas specjalne bonusy!

Powiększajcie wpływy:

Ważną częścią Tentlan poza strategicznym planowaniem Waszej bazy i zadowalaniem bogów jest walka z innymi regionalnymi przywódcami! Z tego powodu powinniście tak działać, aby jak najszybciej móc wykształcić pierwszych wojowników. W grze jest pod dostatkiem jednostek! Wykształćcie dzikich Jaguarów i Orłów i bądźcie świadkami ich walki z Waszymi przeciwnikami. Drugi rząd jednostek to na przykład wirujący wojownicy – mogą oni spowodować, że na Waszych przeciwników spadnie zabójczy kamienny grad! W Tentlan macie szansę wystąpić zarówno przeciwko innym graczom, jak też przeciw komputerowo sterowanym Barbarzyńcom. Radzimy, aby walki przeciw Barbarzyńcom potraktować jako swego rodzaju trening walki przeciw innym graczom, ponieważ z reguły są oni dużo trudniejsi do pokonania!

Cechy Tentlan

  • Żadnych kosztów: producenci jasno powiedzieli, że Tentlan jest grą darmową i taką zawsze pozostanie!
  • Prawdziwe życie Majów: wznoście typowe budowle Majów, takie jak  piramidy schodkowe i wysyłajcie swoich wojowników obdarzonych siłą Jaguara na bitwę!
  • System badań: pozwólcie mądrym głowom Waszego imperium przeprowadzać w obserwatorium badania nad nowymi  wynalazkami i przełomowymi technologiami.
  • Magiczne rytuały: wpływajcie na pogodę i pory roku odprawiając magiczne rytuały ku czci wielkich bogów. Łatwiej rządzi się z boskim wsparciem!
  • Powiększajcie wpływy: rzućcie okiem na otaczające Was tereny i atakujcie sąsiadów i innych graczy!

Graj za darmo!

Podsumowanie Tentlan

Tentlan okazał się grą przeglądarkową z niespotykanym settingiem! Zdobywajcie dżunglę Ameryki Południowej jako jeden z największych przywódców  Majów wszech czasów. Budujcie własne miasto i dbajcie o kwitnącą gospodarkę i sytych poddanych! Kształćcie legendarnych Orłów i Jaguarów i wykorzystujcie ich do zdobywania okolicznych terenów. Odważcie się spojrzeć w gwiazdy i zobaczcie, jakie mądrości mogą przekazać Wam bogowie. Wszystko czego potrzebujecie do podróży przez rozległą dżunglę Ameryki Południowej to bezpłatna rejestracja i działająca przeglądarka! Możemy polecić każdemu fanowi gier strategicznych i tematyki Majów, aby natychmiast zagłębił się w wojowniczy świat Tentlan!

Zdjęcia Tentlan

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*