Lineage II

Grafika
2.5
Przyjemność z grania
2.5
Handling
2.5
Społeczność
2.5
Ogólny
2.5

Lineage II – niemalże nieskończona podróż?

Gra MMORPG w świecie fantasy – istnieje niewiele gier, które mimo upływu lat wciąż są tematem rozmów. Większość tych gier popadła w zapomnienie. Dzisiaj przedstawiamy wam bezpłatną grę MMORPG osadzoną w świecie fantasy Lineage II, która jest wyjątkiem od tej reguły.

Oficjalny trailer Lineage II

Graj za darmo!

Zasady gry

Tytuły takie jak Lineage II ustanowiły w roku 2004 reguły dla całej generacji późniejszych gier MMORPG. Dlatego też nie jest rzeczą zaskakującą, że znajdziecie w Lineage II wszystkie owe elementy z innych znanych gier MMORPG. W grze Lineage II startujecie bowiem również jako nieznany bohater. Niezapisana kartka w świecie przygód i to z dobrego powodu. Nie jesteście bogaci i nie posiadacie żadnych niesamowitych umiejętności. Tutaj rozpoczyna się podróż każdej przygody, w tym także waszej. Wasza postać rozwija się poprzez zaliczanie wielu przygód, znajdywanie ukrytych skarbów i poprzez wiele innych sposobów i krok po kroku otrzymujecie nie tylko dźwięczące monety, lecz również imponujący biceps od miecza. Lineage II wysyła was w podróż. W podróż z wieloma wymaganiami, poprzez które wasz bohater się rozwinie. Jedyne co musicie zrobić, to się odważyć.

Całe przeznaczenie we własnych rękach:

Ilu klas potrzebuje porządna gra MMORPG? Trzech? Pięciu? To są z reguły opcje, jakie ma się do wyboru przy tworzeniu waszej postaci. W grze Lineage II odbywa się to w zupełnie inny sposób. Tutaj macie do wyboru 36 różnych klas. Lineage II posługuje się przy tym całkiem prostą regułą. Każda postać, niezależnie od wybranej rasy, rozpoczyna grę jako Mag lub Wojownik. W dalszym przebiegu gry macie możliwość dalszego zróżnicowania waszej klasy. Na przykład: rozpoczynacie grę jako ludzki Łotrzyk, levelujecie nieco i możecie wybrać pomiędzy specjalizacją jako Łucznik lub Zabójca. System klas w Lineage II przypomina w tym sensie nieco duże drzewo. Każda klasa pochodzi z tego samego korzenia, im wyżej się jednak wspinacie, tym dalej od siebie leżą pojedyncze gałęzie.

Surowy świat PvP:

Historie życia na serwerach PvP są z reguły krótkimi nowelami. Chyba że nie jesteście sami. To, co dla jednych z was jest mile widzianym dreszczykiem emocji, jest dla innych czystym koszmarem. Poczuć sztylet w plecach podczas pokonywania minibossa jest dosyć nieprzyjemną sytuacją, dlatego też dobre PvP potrzebuje wyważonego systemu nagród i kar. Grze Lineage II udało się całkiem nieźle rozwiązać ten problem. Gracze, którzy całkowicie wychodzą z siebie i polują na innych graczy, są nie tylko zaznaczani na mapie, lecz również kompletnie udostępnieni do odstrzelania. Jeśli taki gracz ostatecznie przesadzi, grozi mu nawet utracenie własnego uzbrojenia w przypadku jego śmierci. W ramach otwartego PvP Lineage II oferuje liczne bodźce do walki pomiędzy graczami. Oblężanie zamków, a nawet olimpiady są częścią codziennych potyczek w PvP w Lineage II.

Ponad dekada doszlifowywania:

Gra, która sprawdza się od ponad 12 lat na tak dynamicznym rynku, musi mieć coś w sobie. W przypadku Lineage II jest to całe doszlifowanie, które można zauważyć po tych wszystkich latach. Programiści włożyli sporo pracy w stworzenie i rozszerzenie ogromnego świata. Dlatego też nie dziwi fakt, jeśli po miesiącach gry odkryje się coś nowego, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie widać tego końca, co jest najlepszym argumentem dla gry ze zdrową bazą graczy.

Cechy Lineage II

  • Gra bezpłatna: wystarczy raz się zarejestrować, ściągnąć clienta i już można grać! Lineage 2 jest teraz grą darmową.
  • Wyznaczcie swoje przeznaczenie: nie trzy i nie pięć klas czeka na was. W Lineage II określacie ścieżkę waszego bohatera i wybieracie spośród 36 dostępnych klas.
  • Surowy świat PvP: oblężanie zamków przeciwnika, olimpiady i jeszcze więcej rzeczy czeka na was.
  • Dekada doszlifowywania: po ponad 12 latach doszlifowywania nawet dzisiaj są tworzone nowe zawartości dla Lineage II.
  • Ogromny świat do odkrycia: …co rezultuje z kolei ogromnym światem gry.

Graj za darmo!

Podsumowanie Lineage II

Kiedy przyglądamy się bezpłatnej grze MMORPG w świecie fantasy Lineage II, to widzimy prawdopodobnie jedynego poważnego konkurenta, którego WoW do tej pory miała. I podczas gdy wszystkie inne gry z tych czasów popadły w zapomnienie z Lineage II mamy przed sobą nadal absolutnie porządną grę MMORPG. Grę, która dzięki uroczej koronkowej robocie programistów i wielu prawidłowym decyzjom odnośnie gamedesign, nadal się utrzymuje i nawet po 12 latach może nadal polegać na zdrowej bazie graczy. Taka gra musi mieć coś w sobie. Coś więcej, niż jesteśmy w stanie przedstawić wam tutaj w zaledwie 800 słowach. Przyjrzyjcie się i przekonajcie się sami – Lineage II jest tego warta.

Zdjęcia Lineage II

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*