Ikariam

Grafika
3
Przyjemność z grania
4
Handling
3
Społeczność
4
Ogólny
3.5

Ikariam – stwórz swoje starożytne królestwo wysp

Jesteś typem wynalazcy lub odkrywcy? Jeśli tak, to wraz z bezpłatną strategiczną grą przeglądarkową Ikariam wydaną przez Gameforge trafiłeś pod właściwy adres. Ikariam zaskakuje uroczą grafiką i różnorodną rozbudową i strategią. Przetestowaliśmy tę grę i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni.

Oficjalny trailer Ikariam

Graj za darmo!

Zasady gry:

Niektórzy zarzucą być może, że przeglądarkowych gier strategicznych polegających na rozbudowie jest w bród. Może i tak jest. Jednakże nie możecie przegapić gry Ikariam. Dlaczego? Ikariam ma wiele do zaoferowania poza typowymi działaniami budowniczymi, gospodarczymi i walecznymi:

Formy rządów:

W grze Ikariam dostępnych jest w sumie 9 różnych form rządów. Zaliczają się do nich Anarchia, Demokracja, Dyktatura, Arystokracja, itd. Każda z tych form ma swoje wady i zalety i nadaje się tym samym nieco gorzej lub nieco lepiej do pewnych przedsięwzięć. Arystokracja skraca na przykład czas budowania w danym mieście o 20%, zwiększa z drugiej strony korupcję we wszystkich miastach o 3%. Demokracja nadaje się dla bardziej pokojowo nastawionych miast. Zwiększa zadowolenie obywateli i prędkość badań, osłabia jednak obronę przed szpiegostwem. Dla każdej sytuacji znajdzie się odpowiednia forma rządów.

Boże cuda:

W grze Ikariam może wydarzyć się aż do 8 cudów. Każda wyspa posiada właściwy dla siebie cud. Jeśli zwiększy się współczynnik wiary wyspy, uzyska się dostęp do jej cudu. Cuda wzorują się na greckich bóstwach. Cud Aresa podnosi morale wojsk, a cud Hermesa nadaje tempa handlowi i przeładunkowi towarów w portach. Oprócz Aresa i Hermesa istnieją również cuda Ateny, Demetry, Hadesa, Heliosa, Hefajstosa i Posejdona.

Piracka kariera:

Małą specjalnością Ikariam jest to, że poza dniem powszednim w dziedzinie badań, rozbudowy i podbojów, można spróbować swoich sił jako pirat. W tym celu musi zostać przebadane piractwo i musi zostać wzniesiona twierdza piracka. Po dokonaniu tego można udać się na 9 różnych wypraw zdobywczych i posiąść surowce oraz punkty abordażu. Jednocześnie można napadać na pirackie twierdze konkurentów i przejąć zgromadzone przez nich punkty. Istnieje również specjalna lista rankingowa dla punktów abordażu, przy czym 50 najlepszych graczy otrzymuje po upłynięciu pewnego czasu szczególne nagrody od Gameforge.

Cechy:

  • Rozpocznij od razu grę przy pomocy tutorialu i poznaj w ten sposób najważniejsze aspekty gry, zanim rozpocznie się ona na dobre
  • Koordynuj kompleksowy system gospodarczy i współdziałaj z innymi graczami w celu osiągnięcia maksymalnego sukcesu
  • Walcz w strategicznych bitwach na lądzie i na morzu przy użyciu licznych jednostek i statków
  • Wybierz swoją indywidualną ścieżkę i korzystaj z dużej ilości badań, budynków i poziomów rozbudowy
  • Wybierz pomiędzy 9 różnymi formami rządów, tą pasująca do ciebie i zapewnij sobie specjalne bonusy
  • Wzmocnij wiarę twojej wyspy i zdziałaj aż do 8 cudów opierających się na cechach greckich bóstw

Porady & sztuczki:

  • Każda z wysp ma różne bonusy surowców. Wyspy z winem mają sens na początku gry, gdyż łatwo jest przyspieszyć przyrost ludności posiadając tawernę.
  • Tuż po wyspach z winem, dużą rolę odgrywają wyspy z marmurem. Marmur potrzebny jest praktycznie do wszystkich przedsięwzięć budowlanych. Powinniście wyszukiwać dla siebie wyspy w tej kolejności.
  • W późniejszej grze ważne są wyspy z kryształami. Kryształy są potrzebne do badań i są ważne, by móc dorównywać kroku konkurentom.
  • Zanim zaatakujecie innych graczy, powinniście zawsze najpierw wysłać szpiegów. Zdobędą oni dla was informacje na temat siły obrony przeciwnika.

Graj za darmo!

Podsumowanie Ikariam:

Bezpłatna strategiczna gra przeglądarkowa Ikariam oferuje mnóstwo różnych i niepowtarzalnych cech. Oprócz przeróżnych badań, jednostek i budynków, gracz może skorzystać z rozmaitych form rządów, działać boskie cuda lub wdać się w pirata. Gra Ikariam zalicza się do hitów przeglądarkowych i została dotychczas wielokrotnie nagrodzona. Ikariam sprawiła nam definitywnie sporo frajdy i możemy ją gorąco polecić fanom gier strategicznych.

Zdjęcia Ikariam

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*