Forge of Empires

Grafika
4
Przyjemność z grania
5
Handling
5
Społeczność
5
Ogólny
5

 Forge of Empires – darmowa gra strategiczna pierwszej ligi!

Strategiczna gra przeglądarkowa – nowa bezpłatna gra Forge of Empires dosłownie postawiła na głowie świat darmowych gier strategicznych. W ciągu pierwszych ośmiu tygodni zarejestrował się milion graczy chętnych do zbudowania w tej strategii czasu rzeczywistego własnego średniowiecznego imperium. Nie mogliśmy odmówić sobie  przetestowania gry, wokół której jest tyle szumu. Poniżej nasza recenzja….

Oficjalny Trailer Forge of Empire

Graj za darmo!

Zasady gry

W  bezpłatnej przeglądarkowej grze strategicznej Forge of Empires (Skrót: FoE) stworzycie własne średniowieczne imperium. W drodze do celu trzeba obronić się przed wrogami, zawiązywać sojusze i panować w różnych epokach historycznych.

Ekscytująca podróż przez epoki:

Podobnie jak w sławnym Age of Empires zaczynacie w epoce kamienia i macie do dyspozycji tylko niewiele budynków i jednostek. Wypełniając misje i badając nowe technologie szybko przechodzicie do kolejnej epoki. W każdej kolejnej epoce zmienia się oczywiście wygląd imperium. Budynki są nowocześniejsze,  postęp cywilizacyjny dotyczy też mieszkańców. Poza tym w każdej następnej epoce czekają na Was oczywiście nowe jednostki, budynki, badania i misje. Podróżując przez epoki pracujecie nad potężnym imperium, które konkuruje z innymi pod względem gospodarczym, militarnym i technologicznym.

Głodni mieszkańcy i pilni pracownicy:

Jako przywódcy imperium jesteście odpowiedzialni za rozmaite zadania. Musicie  zapewnić swojemu  ludowi odpowiednią ilość pożywienia i przestrzeni mieszkalnej, w przeciwnym razie  ludzie nie będą płacić podatków lub wyemigrują na konkurencyjne tereny. Zadowoleni mieszkańcy zwiększają produktywność waszych ośrodków badawczych i miejsc produkcyjnych. Ponieważ badanie nowych technologii, produkcja, handel różnymi dobrami oraz rozwój jednostek są podstawą postępu w Forge of Empires, powinniście stale dbać o dobro waszej ludności.

Praca zespołowa i handel:

Aby szybciej się rozwijać w darmowej przeglądarkowej grze strategicznej Forge of Empires można zawiązywać sojusze/gildie. W ten sposób można wspierać się w sporach z innymi graczami, napędzać produktywność budynków gospodarczych i prowadzić handel. Takie sojusze nie służą tylko do wymiany handlowej i wzajemnej ochrony, można też wspólnie atakować innych graczy i inne gildie. Zdobywać można  miasta, dołączając je do własnego imperium, a nawet całe kontynenty. Wspólna gra zwiększa przyjemność z grania i łączy coraz to nowych graczy o podobnym usposobieniu.

Bohaterowie, przygody i zadania:

Poza tymi funkcjami strategiczna gra przeglądarkowa Forge of Empires oferuje również niezwykły system zadań. Towarzyszycie swoim bohaterom w niezliczonych przygodach, pokonujecie okolicznych bandytów albo zdobywacie kolejne tereny i źródła surowców. Tu przydatna okazuje się dostępna w grze karta zadań. Pokazuje ona kontynent, na którym znajduje się Wasze imperium i wcześniej odkryte obszary. Stopniowo możecie dołączać do Waszego imperium kolejne obszary, by ostatecznie zdobyć nawet cały kontynent. Interesujące w tym kontekście są walki z bandytami, które odbywają się na pewnego rodzaju planszy bitewnej, znanej z takich klasyków jak Heroes of Might and Magic.

Funkcje i zalety gry Forge of Empires

  • Epoki: rozwijaj swoje imperium poprzez różne epoki i ciesz się z nowego wyglądu budynków i jednostek
  • Nieskończone możliwości: buduj setki niezwykłych budynków oraz Pereł Architektury. Rekrutuj jednostki i eksploruj nowe technologie.
  • Ekscytujące zadania: przeżywaj pasjonujące przygody z Twoimi bohaterami w niezliczonych misjach, które nagradzane są cennymi przedmiotami.
  • Regularne aktualizacje: regularne eventy i aktualizacje w grze (np. event wielkanocny, bożonarodzeniowy, wakacyjny, itp.) podwyższają radość z grania
  • Bezpłatna gra: graj za darmo z innymi graczami pokojowo lub wojennie o hegemonię w Forge of Empires

Graj za darmo!

Podsumowanie Forge of Empires

Podsumowując: bezpłatna gra  Forge of Empires jest z pewnością jedną z najlepszych i najobszerniejszych strategicznych gier przeglądarkowych dostępnych obecnie na rynku. Forge of Empires okazała się hitem w stajni dobrze znanego InnoGames, wydawcy takich klasyków jak Plemiona czy Grepolis. Nie bez przyczyny została grą MMO roku 2013. Możemy polecić tę grę zasadniczo każdemu, kto czerpie przyjemność ze strategicznych gier przeglądarkowych o historycznym tle.

Zdjęcia Forge of Empires

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*