Elvenar

Grafika
3
Przyjemność z grania
5
Handling
5
Społeczność
5
Ogólny
5

Elvenar – piękne miejsce do mieszkania i panowania!

Przeglądarkowa gra fantasy – naszą słabością zawsze były gry, w których musieliśmy przejąć odpowiedzialność za całe miasto lub osadę. Nareszcie wpadł nam w ręce jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku – Elvenar, nowiuteńka bezpłatna gra przeglądarkowa fantasy od Inno Games. Obejrzeliśmy wersję beta i oto wyniki.

Oficjalny Trailer Elvenar

Graj za darmo!

Zasady gry

Elvenar jest darmową grą fantasy na przeglądarkę, w której jesteście odpowiedzialni za pomyślność obywateli Waszej posiadłości. Niezależnie, czy w roli elfów czy ludzi jesteście odpowiedzialni za wszystko, co dzieje się w osadzie. Musicie zarządzać skąpymi surowcami tak, aby rozwinąć Waszą gospodarkę. Odkrywajcie niezbadane terytoria wokół Waszego siedliska i gromadźcie równocześnie bogactwa i siły. Tylko ten, kto odnajdzie równowagę między wzrostem militarnym a ekonomicznym ma szansę zostać najpotężniejszym władcą w Elvenar.

Podstawy gospodarki:

W Elvenar wszystko kręci się wokół Waszych surowców. Ponieważ zaczynacie tylko z Halą Miejską, paroma monetami i podstawowymi materiałami budowlanymi musicie szybko znaleźć sposób, by zamienić Wasz kawałek ziemi w kwitnące osiedle. Znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy wysokością podatków, zadowoleniem mieszkańców, produkcją surowców i siłą Waszej armii nie jest łatwym zadaniem. W tym aspekcie nad Elvenar unosi się duch takich gier jak Osadnicy i podobnych im tytułów. Nawet jeśli niektóre z akcji trochę się wydłużają, Elvenar mocno przypomina praojców gatunku symulacji ekonomicznych.

Przewaga poprzez badania:

Uzbroić się tylko w nóż na strzelaninę to z zasady słaby pomysł i tak też się to ma w Elvenar. Posiadanie przewagi nad konkurencją jest co najmniej tak samo ważne, jak ciągła rozbudowa istniejących fabryk i koszar. I dlatego, aby pozostać w grze musicie prędzej czy później zacząć odkrywać nowe technologie, takie jak na przykład przetwarzanie żelaza. Pozwoli Wam to na wykłucie stalowych bełtów, które są niezbędne do nauki strzelania z kuszy. Oczywiście tak samo jest w działaniach gospodarczych, gdzie technologiczny rozwój pomaga w zapewnieniu dobrobytu i zwiększeniu wpływów fiskalnych. Opcji jest mnóstwo i rozwój technologii posiada dziesiątki możliwości, które otwierają się w trakcie rozgrywki.

Eksploruj świat i zbieraj stare artefakty:

Inne główne zadanie w Elvenar znajduje się w okolicy Waszego osiedla. Poprzez rozesłanie szpiegów zbadacie teren wokół siebie i zapewne natkniecie się na innych graczy i na ich interesy. Dzięki odwiedzaniu tych miejsc otrzymacie szansę zebrania rzadkich reliktów i surowców, które mogą mieć fundamentalne znaczenie da rozwoju Waszej osady. Niestety wspomniane relikty często są pilnowane przez przeciwników. Możecie ich pokonać lub spróbować przekupić. Jeśli to ostatnie się nie uda, to walkę za Was może poprowadzić komputer lub możecie sami sterować swoimi jednostkami. I ta ostatnia opcja jest lepsza, bo wprawny gracz z reguły ogranicza straty.

Funkcje i zalety gry Elvenar

  • Darmowa gra fantasy na przeglądarkę: Elvenar jest całkowicie za darmo. Proste logowanie i możesz grać w przeglądarce!
  • Wymagająca symulacja gospodarki: Zarządzaj swoją gospodarką i poprowadź swoich obywateli do dobrobytu i bogactwa.
  • Przewaga poprzez badania: Odkrywaj potężne technologie, które mają olbrzymie znaczenie dla rozwoju Twojej armii i gospodarki.
  • Eksploruj świat: nigdy nie wiesz do końca, co możesz odkryć. Eksploruj świat Elvenar i gromadź rzadkie relikty, spotykając podstępnych wrogów.

Graj za darmo!

Podsumowanie Elvenar

Darmowa gra fantasy na przeglądarkę Elvenar jest jedną z tych gier, które mają własny, niepowtarzalny charakter. Gra posiada niesamowicie relaksującą atmosferę, w której gracz zanurza się urządzając na nowo swoją osadę przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki. Kilka razy zdarzyło nam się podczas gry całkowicie zapomnieć o upływającym czasie. To dobry znak i dodatkowy argument przemawiający za Elvenar. Gra jest jeszcze w wersji beta, ale już teraz jej ustawienia sprawiają świetne wrażenie, szczególnie olbrzymie drzewko technologiczne obiecuje możliwość bardzo długiej rozgrywki. Gra posiada wyraźny potencjał i nawet jeśli nie jest się fanem perfekcyjnej rozbudowy, to i tak Elvener jest rodzajem gry, do której wracasz i ponownie się logujesz, aby zobaczyć jak dobrze powodzi się Twojej osadzie.

Zdjęcia Elvenar

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*