War Thunder

Grafika
2.5
Przyjemność z grania
2.5
Handling
2.5
Społeczność
2.5
Ogólny
2.5

War Thunder – Pearl Harbor na komputerze

Bojowy symulator akcji – II wojna światowa z lotu ptaka? Darmowa symulacja lotnicza War Thunder wydana przez Hause Gaijin Entertainment znajduje się od niedawna w fazie Open Beta i posiada już 3 miliony graczy. Szum medialny? Czy mowa tu naprawdę o ambitnej lotniczej strzelance, przetestowaliśmy to dla was…

Oficjalny trailer War Thunder


Graj za darmo!

Zasady gry

Bezpłatna strzelanka w trybie multiplayer War Thunder rozgrywa się w okresie II wojny światowej. Zgodnie z wojennym scenariuszem, również w grze nie ma długiego zastanawiania się – od razu przystępujemy do działania! Na początku gry można wybrać spośród przeróżnych samolotów z lat 1930 – 1950. Oprócz nich gracz ma do wyboru także ówczesne prototypy, które dodatkowo powiększają ten ogromny wybór.

Różne tryby gry:

Na szczególne wyróżnienie zasługują stojące do dyspozycji gracza trzy tryby gry: w trybie Arcade mamy najlepsze jakości hardcore bitwy PvP. Sterowanie w tym trybie zostało ułatwione, by móc skoncentrować się na najważniejszym. Wszystkie sprawy poboczne można pozostawić copilotowi. Nie brakuje również broni i amunicji.

Dla tych, którzy preferują raczej odtworzenie rzeczywistości, War Thunder oferuje tryb historyczny. W trybie historycznym można ponownie stoczyć oryginalne bitwy i zmienić w ten sposób przebieg wojny. Tak jak w rzeczywistości, w celu zaopatrzenia w paliwo i amunicję trzeba dolecieć do lotnisk i lotniskowców.

Ten, kto woli jeszcze realistyczniej, wybierze tryb realistyczny. W trybie tym gra się prawie jak w prawdziwym symulatorze lotu, gdzie począwszy od ustawień śmigła, aż do ustawień skrzydeł, wszystko należy koordynować samemu, aby osiągnąć wysokość lotu.

Różnorodne misje:

Same tryby to dla programistów War Thunder najwidoczniej jeszcze za mało. Różne tryby posiadają różnorodne typy misji takie jak „Atak na cele naziemne”, „Dominacja” i „Operacje”. Mogą być one realizowane zarówno w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi w trybie kooperacji. Przede wszystkim tryb kooperacyjny sprawił nam największą frajdę. W ten sposób zatroszczono się nie tylko o to, by było sporo zabawy, lecz również o to, by ona długo trwała.

Praca zespołowa i sojusze:

Aby szybko osiągnąć cel w War Thunder, należy ściśle kooperować ze swoimi współgraczami. Bezpłatna gra wojenna oferuje dlatego pisemny oraz głosowy czat. W każdym momencie gry można zdecydować, kto może śledzić rozmowy, by knuć spiski i wybadać możliwe zmiany strategii.

W strzelance MMO ustanowiły się liczne eskadry (sojusze), które prowadzą żwawe życie sojusznicze. Wraz ze swoimi sojusznikami biorą one udział w starciach przeciwko wrogim grupom. Ten, kto chce poprowadzić własną grupę, ma dodatkowo możliwość założenia własnego sojuszu.

To tyle na temat gry, co, jeśli chodzi o grafikę? Imponujące jak bardzo rozwinęły się gry Free-2-Play w kwestii grafiki na przełomie ostatnich lat. War Thunder uwieńcza całość. Zapierająca dech w piersiach grafika z nieskończonymi, szczegółowymi krajobrazami rozpościera się poprzez wszystkie światy gry i przyprawia każdego gracza o szybsze bicie serca.

Cechy War Thunder

  • Różne tryby gry: War Thunder oferuje aktualnie 3 różne tryby gry  (Arcade, Historyczny, Realistyczny)
  • Trzymające w napięciu misje: różnorodne typy misji takie jak „Ataki na cele naziemne”, „Dominacja” czy „Operacje” stoją do dyspozycji gracza
  • Autentyczna broń: ogromny arsenał samolotów, broni i wyposażenia z II wojny światowej
  • Super grafika: szczegółowa i zapierająca dech w piersiach grafika zarówno krajobrazów, jak i samolotów
  • Rozbudowana praca zespołowa: dopracowany system klanów i pracy zespołowej z misjami kooperacji i wsparciem w postaci czatu

Graj za darmo!

Podsumowanie War Thunder

Na początku byliśmy nieco sceptyczni, czy War Thunder nie jest jedynie szumem medialnym. Lecz Gaijin Entertainments prawdziwie dali czadu. Super grafika, nieskończone światy gry oraz pomysłowe tryby gry, które zapewniają każdemu graczowi właściwą mechanikę gry. Czego chcieć więcej od bezpłatnej strzelanki online? Polecamy War Thunder bez żadnych zastrzeżeń.

Specjalność: aktualnie w  War Thunder dostępne są jedynie samoloty. Dzięki patch’om w przyszłości mają być również dostępne czołgi oraz statki wojenne jako jednostki w grze. Wtedy będzie walka w powietrzu, na lądzie i na morzu!

Zdjęcia War Thunder

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*