OGame

OGame - Sci- Fi- Browsergame
Grafika
4.5
Przyjemność z grania
4.5
Handling
4.5
Społeczność
4.5
Ogólny
4.5

OGame – genialna gra strategiczna gatunku  Sci- Fi w przeglądarce

Kosmiczna gra przeglądarkowabezpłatna gra strategiczna czasu rzeczywistego OGame jest jedną z gier odnoszących aktualnie sukces w gatunku Sci-Fi na przeglądarkę. Tysiące graczy oraz 29 wersji językowych przykuły naszą uwagę. Co czyni tę grę tak popularną? Przetestowaliśmy to dla was.

Oficjalny trailer OGame

Graj za darmo!

Zasady gry

Cel każdego gracza w OGame można ująć w kilka słów: zdobycie panowania w kosmosie. Łatwo powiedzieć. Poniżej możecie przeczytać, na co należy zwrócić uwagę w drodze do imperialnego władcy:

Agresywny pirat czy pokojowy handlowiec:

Bezpłatna gra przeglądarkowa Sci-Fi OGame pozostawia graczowi wolny wybór jeśli chodzi o rozwój jego postaci. Napadanie na floty i planety innych graczy jako agresywny Pirat, rozbudowa ogromnych planet z surowcami jako pokojowo nastawiony handlowiec w celu wzbogacenia się czy też wywieranie wpływu na polityczne wydarzenia w OGame jako przywódca potężnego sojuszu – gracz może dokonać wyboru swojej gry wedle własnych upodobań. W przypadku sojuszy ważne są zrównoważone stosunki pomiędzy różnymi graczami (Wojownik, Handlowiec, Technik, itd.).

Pierwsza własna planeta:

W celu zdobycia władzy w kosmosie należy stworzyć najpierw gospodarczą i wojskową infrastrukturę. Do wyboru mamy następujące surowce: metal, wodór oraz kryształ. Muszą one najpierw zostać wyeskploatowane poprzez budowę kopalni i pól mineralnych. Poza tym można wejść w posiadanie owych surowców poprzez plądrowanie, realizację ekspedycji na nieznane planety oraz przez handel ze współgraczami. Po wyposażeniu własnej planety w budynki gospodarcze, wojskowe, produkcyjne i ochronne, można rozpocząć zdobywanie innych planet. Tutaj duże znaczenie mają badania naukowe i technologie.

Wiedza jest potęgą:

Badania naukowe i wiedza są elementarnym składnikiem bezpłatnej gry strategicznej gatunku Sci-Fi OGame. Gracz ma do dyspozycji liczne technologie w ramach 4 głównych dziedzin podstawowych badań naukowych, badań napędu, badań zaawansowanych oraz badań walk, które pomagają mu w wykonywaniu misji, budowie nowych jednostek i budynków oraz zajmowaniu obcych planet. OGame nie narzuca graczowi gotowych rozwiązań. Wręcz przeciwnie: gracze są zachęcani do tego, by wypróbować nowe możliwości i kombinować ze sobą różne badania. W ten sposób każdy gracz może zdecydować się na swoją indywidualną ścieżkę gry.

Sojusze i  Imperatorzy:

Gracze powinni ze sobą współpracować aby odnieść sukces w OGame. Polecane jest dlatego też wstąpienie do sojusze lub założenie własnego. Często sojusze te rozwijają się do potężnych jednostek, w których gracze mogą obejmować różne pozycje takie jak Minister Gospodarki, Minister Obrony itp. Stosunki pomiędzy różnymi sojuszami sięgają od  intensywnych gospodarczych partnertstw, aż do długoletnich zagorzałych wojen. Również polityczne więzi z Imperatorem mogą zostać nawiązane.

Cechy

  • Przyjazna dla początkujących: OGame oferuje nowym graczom tzw. ochronę nowicjuszy, która oszczędza przed atakami w fazie początkowej!
  • Dopasowujący się stopień trudności: wraz z wzrastającą liczbą planet, jednostek i budynków, wzrasta również kompleksowość. Gwarantowana frajda w grze na dłuższą metę!
  • Badania naukowa: OGame oferuje liczne badania naukowe. Każdy z graczy może w ten sposób wybrać swój własny rodzaj gry i skorzystać z jego zalet!
  • System sojuszy: OGame zachwyca obszernymi i innowacyjnymi funkcjami sojuszów począwszy od wspólnie planowanych ataków aż po rozwój polityczny!
  • Wyróżniona: OGame została nominowana w roku 2010 do niemieckiej nagrody programistów w kategorii Customer support oraz w roku 2012 w kategorii Browsergame of the Year!
  • Bezpłatna: OGame jest przeglądarkową grą Sci-Fi typu Free2Play i jest dostępna dla wszystkich graczy bezpośrednio i bezpłatnie w przeglądarce

Porady & Sztuczki

  • Obrona: Silni gracze chętnie napadają na planety z wieloma surowcami. Nie rzucajcie się zatem w oczy. Inwestujcie bezzwłocznie wasze surowce.
  • Energia: usiłuj osiedlać się zawsze w pobliżu słońc. Otrzymacie tam więcej energii dzięki satelitom słonecznym.
  • Brak miejsca 1: pierwsze trzy planety są małe. Skoncentrujcie się na nich przy eksploatacji surowców.
  • Brak miejsca 2: Próbujcie zasiedlać tylko te planety, które posiadają więcej niż 100 pól, oferują one bowiem wystarczającą ilość miejsca.

Graj za darmo!

Podsumowanie OGame

Bezpłatna przeglądarkowa gra gatunku Sci-Fi OGame jest nad wyraz udaną grą na przeglądarkę w klimacie Sci-Fi. Jako udany mix gry polegającej na rozbudowie i strategii OGame łączy w sobie gospodarcze i strategicznewymogi wraz z waleczną bitwą kosmiczną i gwarantuje w ten sposób zabawę dla każdego. Szybki sukces w tak wielu krajach mówi sam za siebie. Ten, kto lubi kosmiczne scenariusze i symulacje rozbudowy, z pewnością będzie rozkoszował się grą OGame.

Zdjęcia OGame

Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*