Imperia Online

Imperia-NEW_278x173
Grafika
3.5
Przyjemność z grania
3.5
Handling
3.5
Społeczność
3.5
Ogólny
3.5

Imperia Online – średniowieczna strategiczna gra przeglądarkowa z wieloma możliwościami

Strategiczna gra przeglądarkowa  – Rzymu nie zbudowano w jeden dzień i podobnie będzie z twoim imperium. Bezpłatna strategiczna gra przeglądarkowa Imperia Online jest jedną z najnowszych gier strategicznych rozgrywających się w średniowiecznym świecie. Przyjrzeliśmy się jej nieco i podjęliśmy się budowy własnego imperium. Nawet jeśli trwało to trochę dłużej niż jeden dzień, poniżej przedstawiamy wam naszą relację.

Oficjalny trailer Imperia Online


Graj za darmo!

Zasady gry

Imperia Online jest bezpłatną średniowieczną grą strategiczną w przeglądarce, która skupia się przede wszystkim na strategii i zarządzaniu surowcami. Rozpoczynacie jako władca waszego imperium, które na początku jest zaledwie małą wioską i musicie znaleźć sposób i środki, by dopomóc waszemu królestwu i waszej świcie w osiągnięciu dobrobytu i bogactwa. W celu dokonania tego możecie wznosić różne rodzaje budynków, które generują jednostki lub surowce. Oba są ważnymi kluczowymi elementami w zapewnieniu wzrostu waszego imperium i pokonaniu rywalizujących ze sobą królestw.

Obszerny tutorial:

Kiedy rozpoczynacie nową grę, potrzebujecie z pewnością najpierw kilka minut, godzin czy dni, aby zapoznać się z mechaniką gry. Im bardziej kompleksowe mechaniki, tym więcej czasu potrzebujecie przeciętnie, by odnaleźć się w danej grze. Jako że lepiej się bijecie, kiedy wiecie, co robicie, programiści zatroszczyli się o to, by podstawowe mechaniki gry zostały wam wyjaśnione na samym jej początku przy pomocy obrazowego tutorial’u. Kluczowe elementy takie jak: zarządzanie surowcami, rozbudowa armii czy rola generałów to zaledwie kilka z tych, które zostaną w ten sposób wam wytłumaczone.

Udane zarządzanie surowcami:

Najpierw to, co najważniejsze: prawdopodobnie najbardziej znaczącym elementem jest zarządzanie surowcami. Dla budowy budynków, badania nowych technologii i dla wielu innych rzeczy potrzebujecie odpowiedniej liczby surowców. Ponieważ nie spadają one sobie ot tak z nieba, musicie znaleźć odpowiednią równowagę, generować surowce pomiędzy budynkami oraz tych, którzy je zużywają. Koncentracja na jednej rzeczy doprowadziłaby nieuchronnie do kryzysu gospodarczego i wpłynęłaby bezpośrednio na wasz wzrost ograniczając go.

Ekspertyza waszych generałów:

Imperia Online posiada parę fajnych mechanik, jeśli chodzi o zarządzanie waszymi jednostkami militarnymi. Na przykład w formie generałów i następców. Jako głowa waszego imperium zostaniecie w pewnym momencie spadkobiercą następnej generacji, która przejmie losy waszego królestwa. Do tego czasu wasi następcy służą wam jako silni generałowie, którzy zwiększają siłę bojową waszych oddziałów. Każdy z generałów posiada jedyne w swoim rodzaju zdolności i talenty, które mogą mieć korzystny dla was wpływ na przebieg walki. Nawet jeśli generałowie są bardzo silni, mogą oni umrzeć. Utrata generała w na polu bitwy spowodowana błędną decyzją lub lekkomyślnością może doprowadzić do gorzkiej porażki, dlatego też lepiej starannie dobierać sobie swoich przeciwników.

Zbadaj nowe technologie:

W celu utrzymania waszej armii w dobrym stanie, musicie automatycznie przeznaczyć część waszych dochodów na utrzymanie i ulepszanie waszych wojsk. Na szczęście wasi naukowcy pomagają wam w tym. Kluczem do sukcesu są tutaj nowe technologie, których jest bez liku w Imperia Online. Co prawda niektóre z nich kosztują nie tylko sporo surowców, lecz wymagają także sporo czasu spędzonego na badaniach, nie mniej jednak opłacają się one. Pod tym względem długie okresy badań są wybaczalne, tym bardziej że w ten sposób zapewniono, że nawet po kilku miesiącach gry możecie nadal mieć pewien cel przed sobą.

Cechy Imperia Online

  • Bezpłatna gra przeglądarkowa: wystarczy się raz zarejestrować i już można grać. Imperia Online jest całkowicie darmową grą na przeglądarkę.
  • Obszerny tutorial: zapoznajcie się z ważnymi mechanikami gry Imperia Online przy pomocy obrazowego tutorial’u.
  • Udane zarządzanie surowcami: znajdź odpowiednią równowagę pomiędzy wzrostem gospodarczym, a wojskową ekspansją.
  • Siła generałów: wykorzystaj ekspertyzę generałów, aby wygrywać bitwy i pojedynki.
  • Badaj nowe technologie: poszerz swoje horyzonty i prześcignij swoich rywali przy pomocy gospodarczego rozwoju i najnowszych technologii.

Graj za darmo!

Podsumowanie Imperia Online

Bezpłatna strategiczna gra przeglądarkowa Imperia Online nie jest grą, którą można grać w ciągu jednego wieczoru. Imperia Online potrzebuje swojego czasu i dobrze tak. Gra ta posiada swoją własną prędkość i nawet jeśli pewne rzeczy jak upgrades czy badania trwają dosyć długo, gra ta jest spójna w sobie. Imperia Online jest pod tym względem jak książka, którą odkrywa się strona po stronie i która zdradza swoją zawartość krok po kroku. Ten, kto jest cierpliwy, zostanie wynagrodzony w Imperia Online kompleksową przeglądarkową grą strategiczną wysokiej jakości. Gra godna polecenia dla wszystkich, a przede wszystkim dla fanów gier strategicznych.

Zdjęcia Imperia Online

 


Skomentuj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*